اخبار اخبار

بزرگترین توسعه نام دامنه

بزرگترین توسعه نام دامنه

بزرگترین توسعه نام دامنه

۱۰۰ دامنه سطح بالای عمومی جدید جهت بکارگیری در اینترنت واگذار شد.

لس‌آنجلس، کالیفرنیا، بخش دامنه‌های جهانی Global Domains Division) ICANN) اعلام کرد که تعداد دامنه‌های عمومی سطح بالا (generic Top-Level Domains) تحویل داده شده به ناحیه ریشه (Root Zone) اینترنت، به ۱۰۰ (gTLDs) ارتقاء یافت. واگذاری (gTLD)ها به دفاتر ثبت یکی از آخرین مراحلی است که قبل از استفاده از (gTLD)های جدید، برای ثبت دامنه کنترل می‌شود.

به گفته آقای Akram Atallah رییس بخش دامنه‌های جهانی: "هم‌اکنون تعداد (gTLD) ها در مقایسه با چند ماه قبل ۵ برابر شده است، این افزایش به مشتری حق انتخاب بیشتری می‌دهد. "وی همچنین اعلام کرد: "ما هم مانند سایرین مشتاقیم که ببینیم این دامنه‌های جدید باعث ایجاد چه نوآوری‌هایی در دنیای برخط (آنلاین) خواهد‌شد."

این توسعه عظیم در سرویس‌دهنده نام دامنه (Domain Name System) بزرگترین تغییر در اینترنت را از ابتدای پیدایش آن نشان می‌دهد.

به گفته Christine Willett معاون قسمت عملیاتی (gTLD) "این یک نقطه عطف تاریخی برای برنامه(‌gTLD)های ICANN و کل اینترنت خواهد‌بود"به گفته وی"در سال جدید فرصت‌های زیادی برای گسترش چشم‌انداز سرویس‌های برخط در اینترنت وجود خواهد داشت."

علاوه بر این، بیش از ۲۰۰ موافقت‌نامه‌ دفتر ثبت (RA) با متقاضیان (gTLD) های جدید امضا شده است. امضاء این موافقت‌نامه‌ها به متقاضیان این امکان را می‌دهد که به سمت گامهای نهایی برای تحویل(gTLD) های جدید بهDNS حرکت کنند. موسسه ICANN به طور منظم کار تحویل (gTLD)های جدید را انجام خواهد داد.

منبعhttp://www.icann.org/en/news/announcements/announcement-2-21jan14-en.htm

تاریخ انتشار مطلب: 07 آبان 1393
بازدید ها: 2477