اخبار اخبار

نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد

نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد

نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد
نشست پنج روزه RIPE، در ارتباط با اینترنت و توزیع آدر‌های عددی با حضور نصراله جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و محمدجواد لاریجانی، رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و متخصصانی از کشورهای روسیه، پاکستان، انگلستان، جمهوری چک و مدیران مجمع RIPE NCC به میزبانی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در هتل پارسیان آزادی تهران، آغاز شد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تشریح کرد: در حال حاضر بيش از ۱۰ ميليون IPV4 در كشور فعال است اما با توجه به مطالعات صورت گرفته و به منظور پياده‌سازی سرويس‌های جديد، حدود چهار برابر ظرفيت فعلی به آدرس‌های عددی اينترنتی (IP) نياز داريم و امیدواریم فرایند گذر به IPv6 و آموزش مهارت‌های مورد نیاز در این حوزه با همکاری RIPE و ICANN عملیاتی شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایران دومین کشور در حوزه RIPE از نظر LIRها محسوب می‌شود، می‌بایست به منظور مدیریت بهتر خدمات و سرویس‌های در حال ارائه، دسترسی به DNS SERVERها فراهم شود که امیدواریم به کمک RIPE این موضوع نیز تحقق یابد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا در برگزاری دوره‌های آموزشی و اجلاس‌های منطقه‌ای در این حوزه با رایپ همکاری داشته و در آینده شاهد همکاری‌های بیشتر در این بخش باشیم.
تاریخ انتشار مطلب: 28 آبان 1393
بازدید ها: 2216