مکانیزم های گذار از IPV4 به IPV6 مطابق با استانداردهای به روز جهان مکانیزم های گذار از IPV4 به IPV6 مطابق با استانداردهای به روز جهان

مکانیزم های گذار از IPV4 به IPV6 مطابق با استانداردهای به روز جهان

book
  • تعداد صفحات:121
  • زبان:فارسی
  • مولفین:نصرا... جهانگرد، بهروز عباس زاده، بهنام ولي زاده و علي اصغر انصاری
  • نوبت چاپ:اول
  • شمارگان:1000 نسخه
دانلود نشریه
چکیده ای از نشریه

با توجه به رشد روز افزون تکنولوژي IT در دنيا و وابستگي کليه صنايع به شبکههاي کامپيوتري در طي دهه گذشته، موضوع تمام شدن تعداد آدرسهاي IPv4 يکي از مباحث عمده مراکز علمي و صنعتي دنيا بوده است. درطي اين سالها نسل جديد آدرسهاي اينترنتي يعني آدرسهاي IPv6 براي برطرف کردن نياز، به تعداد کافي آدرس و بر طرفکردن مشکلات آدرسهاي IPv4 به وجود آمدند. در اين ميان يکي از مسائل مهم در دنياي IT موضوع گذر از شبکههاي مبتني بر IPv4 به IPv6 ميباشد که دغدغه بسياري از کشورهاي پيشرو درصنعت IT ميباشد.

با توجه به اين نکته که تعداد آدرسهاي IPv4 به اتمام رسيده اند، کشور ها و سازمان هاي بزرگ در طي دهه گذشته به فکر پيادهسازي آدرس هاي IPv6 در شبکههاي خود مي باشند که لازمه اين کار بررسي و مطالعه روشهاي مختلف اين گذر ميباشد که روز به روز نيز در حال تغيير و بروز رساني ميباشند، تا بيشترين بازدهي و کمترين ضرر و زيان را در اين گذر متوجه شوند.

در اين مستند سعي شده تا نگاشتي بر روشهاي جديد و نوين مختلف گذار از IPv4 به IPv6 داشته باشيم تا با مطالعه و بررسي دقيق تر اين روشها ومکانيسمها، بررسي مزايا و مشکلات آنها و در نهايت با تست و آزمايشهاي مختلف در محيطهاي آزمايشگاهي به روشهاي گذار مناسب براي قسمتهاي مختلف شبکه کشور دست بيابيم.

انتشار یافته در: 1394