News Feed http://www.itc.ir/ News portlet RSS <![CDATA[انتشار کتاب سودمند «IPv6 برای همه کاربران»]]>

انتشار کتاب سودمند «IPv6 برای همه کاربران»

]]>
کتاب سودمند «IPv6 برای همه کاربران» منتشر شد.

لینک دانلود کتاب

]]>
2016/9/27
<![CDATA[نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد]]> نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد

نشست منطقه ای RIPE در تهران برگزار شد

]]>
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تشریح کرد: در حال حاضر بيش از ۱۰ ميليون IPV4 در كشور فعال است اما با توجه به مطالعات صورت گرفته و به منظور پياده‌سازی سرويس‌های جديد، حدود چهار برابر ظرفيت فعلی به آدرس‌های عددی اينترنتی (IP) نياز داريم و امیدواریم فرایند گذر به IPv6 و آموزش مهارت‌های مورد نیاز در این حوزه با همکاری RIPE و ICANN عملیاتی شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایران دومین کشور در حوزه RIPE از نظر LIRها محسوب می‌شود، می‌بایست به منظور مدیریت بهتر خدمات و سرویس‌های در حال ارائه، دسترسی به DNS SERVERها فراهم شود که امیدواریم به کمک RIPE این موضوع نیز تحقق یابد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا در برگزاری دوره‌های آموزشی و اجلاس‌های منطقه‌ای در این حوزه با رایپ همکاری داشته و در آینده شاهد همکاری‌های بیشتر در این بخش باشیم.]]>
2014/11/19
<![CDATA[ ایران آماده همکاری بیشتر با ICANN است]]> ایران آماده همکاری بیشتر با ICANN است

 ایران آماده همکاری بیشتر با ICANN است

]]>
وی افزود:با توجه به قابليت‌های فنی و سطح دانش متخصصان داخلي، ايران آمادگي دارد تا ميزبان برخي فعاليت‌های ICANN در منطقه بوده و بر همين اساس، می‌توان يك دفتر منطقه‌ای به منظور پوشش برنامه‌های آن نهاد در ايران تأسيس كرد.
اين گزارش حاكی است، باهر عصمت نايب رئيس ICANNنيز در اين ديدار با اشاره به دستاوردهای ايران در حوزه‌های مختلف ازجمله گذر از IPV4 به IPV6 تأكيد كرد موارد مطرح شده در جلسات آينده مطرح و درصورت امكان عملياتی خواهد شد.]]>
2014/11/18
<![CDATA[ برگزاری سمینار تشریح برنامه‌های گذر به IPv6 در ایران]]> برگزاری سمینار تشریح برنامه‌های گذر به IPv6 در ایران

 برگزاری سمینار تشریح برنامه‌های گذر به IPv6 در ایران

]]>
.three-color-table{margin-top:10px}.price-gcloud,.time-ratings{background-color:#feefd1;padding:7px 0;font-size:16px}.price-gcloud label,.time-ratings label{display:inline}

سمینار "تشریح برنامه‌های گذر به IPv6 در ایران" در تاریخ ۹۳/۰۸/۱۸ با حضور جمعی از شرکت‌کنندگان از دستگاه‌های اجرایی، استانداری‌ها، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات (PAP،WiMAX،SAP،ISDP،IDC)، شرکت‌های مخابراتی، اپراتورهای تلفن همراه کشور برگزار شد.

در این سمینار دکتر محمود واعظی، مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص لزوم گذر از IPV4 و پیاده‌سازی IPV6 در ایران و مهندس نصراله جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص برنامه گذر به IPv6 در کشور، سخنرانی کردند. محتوای سخنرانی‌های ارایه شده این سمینار به شرح زیر است:

قیمت کارشناسی خدمات سرویس فیزیکی اختصاصی

ردیف عنوان سخنرانی سخنران فایل ارایه
1 لزوم مهاجرت به IPv6 در شبكه كشور دکتر محمود واعظی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک خبر
2 برنامه گذر به IPv6 در کشور مهندس نصراله جهانگرد
معاون محترم وزیر و رییس سازمان
دریافت فایل
3 ضرورت گذر به IPv6 و برنامه‌های پیاده‌سازی آن مهندس علی‌اصغر انصاری
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران
دریافت فایل
4 برنامه گذر به IPv6 دکتر کریمی نیسیانی
شرکت ارتباطات زیرساخت
دریافت فایل
5 IPv6 از نگاه DNS مهندس صالح رییس مرکز ثبت دامنه‌های
پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
دریافت فایل
6 توسعه منابع انسانی در گذر به IPv6 مهندس مقدم‌فر
کمیته اقدام سریع گذر به IPv6
دریافت فایل

در پایان نیزمیزگرد تخصصی با حضور آقایان دکتر عباسی شاهکوه، دکتر کریمی نیسیانی، مهندس انصاری، مهندس صالح و مهندس مقدم‌فر جهت پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان، برگزار شد.

]]>
2014/11/9
<![CDATA[بزرگترین توسعه نام دامنه ]]> بزرگترین توسعه نام دامنه

بزرگترین توسعه نام دامنه

]]>
۱۰۰ دامنه سطح بالای عمومی جدید جهت بکارگیری در اینترنت واگذار شد.

لس‌آنجلس، کالیفرنیا، بخش دامنه‌های جهانی Global Domains Division) ICANN) اعلام کرد که تعداد دامنه‌های عمومی سطح بالا (generic Top-Level Domains) تحویل داده شده به ناحیه ریشه (Root Zone) اینترنت، به ۱۰۰ (gTLDs) ارتقاء یافت. واگذاری (gTLD)ها به دفاتر ثبت یکی از آخرین مراحلی است که قبل از استفاده از (gTLD)های جدید، برای ثبت دامنه کنترل می‌شود.

به گفته آقای Akram Atallah رییس بخش دامنه‌های جهانی: "هم‌اکنون تعداد (gTLD) ها در مقایسه با چند ماه قبل ۵ برابر شده است، این افزایش به مشتری حق انتخاب بیشتری می‌دهد. "وی همچنین اعلام کرد: "ما هم مانند سایرین مشتاقیم که ببینیم این دامنه‌های جدید باعث ایجاد چه نوآوری‌هایی در دنیای برخط (آنلاین) خواهد‌شد."

این توسعه عظیم در سرویس‌دهنده نام دامنه (Domain Name System) بزرگترین تغییر در اینترنت را از ابتدای پیدایش آن نشان می‌دهد.

به گفته Christine Willett معاون قسمت عملیاتی (gTLD) "این یک نقطه عطف تاریخی برای برنامه(‌gTLD)های ICANN و کل اینترنت خواهد‌بود"به گفته وی"در سال جدید فرصت‌های زیادی برای گسترش چشم‌انداز سرویس‌های برخط در اینترنت وجود خواهد داشت."

علاوه بر این، بیش از ۲۰۰ موافقت‌نامه‌ دفتر ثبت (RA) با متقاضیان (gTLD) های جدید امضا شده است. امضاء این موافقت‌نامه‌ها به متقاضیان این امکان را می‌دهد که به سمت گامهای نهایی برای تحویل(gTLD) های جدید بهDNS حرکت کنند. موسسه ICANN به طور منظم کار تحویل (gTLD)های جدید را انجام خواهد داد.

منبعhttp://www.icann.org/en/news/announcements/announcement-2-21jan14-en.htm

]]>
2014/10/29
<![CDATA[ استراتژی نشست آینده ICANN]]> استراتژی نشست آینده ICANN

 استراتژی نشست آینده ICANN

]]>
در طول چند سال گذشته نشست‌های ICANN همواره از پیچیدگی خاصی برخوردار بوده است. این امر باعث بروز نگرانی برخی از سازمان‌ها و سهامداران - چندذينفعي (سهامداران - چندگانه) از این نوع نشست‌ها شده است. از طرف دیگر درخواست‌هايي برای برگزاری جلسات متنوع با تعداد روزهای بیشتر، با رئوس مطالب متنوع‌تر باعث شده ‌است که فعالیت‌های خارج از ‌انجمن با رئوس این مطالب هم‌خوانی نداشته‌باشد. همچنین رشد هیات موسسان و به تبع آن تعداد شرکت‌کنندگان در نشست‌ها باعث بروز مشکلاتی در رفت‌وآمد و تطبیق رشد تعداد شرکت‌کنندگان شده است. برای این منظور گروه کاری راهبرد نشست‌ آیکان (ICANN Meeting Strategy Working Group) تدابیر جدیدی برای ساختار، اهداف و محل نشست‌های عمومی ICANN اتخاذ کرده است تا به شرکت‌کنندگان داراي انعکاس عملکرد متنوع با اختلافات جغرافیایی و فرهنگی گوناگون در تمام سطوح اینترنت در جهت سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری ICANN اطلاع‌رسانی ‌کند.

بر این اساس نظراتي به گروه کاری راهبرد نشست‌های آیکان  ارائه شده است و گروه مذكور گزارشي در خصوص بررسی ایجاد تغییرات در برگزاری جلسات و نشست‌ها به اعضای هیات‌مدیره ارائه نموده است. در این زمينه گروه کاری راهبرد نشست‌های آیکان جلسه‌ای در تاریخ ۲۴ مارچ ۲۰۱۴ در سنگاپور برگزار خواهد‌کرد.

منبع: http://www.icann.org/en/news/public-comment/meetings-strategy-25feb14-en.htm

بهروز عباس‌زاده - همراز قرشی

]]>
2014/10/29
<![CDATA[ ایده های اولیه براي متحول کردن ICANN]]> ایده های اولیه براي متحول کردن ICANN

 ایده های اولیه براي متحول کردن ICANN

]]>
طوفان فکری شروع می شود

ایده های اولیه براي متحول کردن ICANN

استراتژی اعضای ICANN در نوآوری توسط ذینفعان مختلف شبكه اينترنت [MSI ][1] شروع شده و در حال انجام است. اين استراتژي قصد دارد مجموعه‌ای از پیشنهادات مختلف را بررسي و ارتباط آنها را مطالعه نمايد تا بتواند ساختار سازمانی ICANN را برای قرن ۲۱ آماده کند..

این اعضا در حال سعي و تلاش هستند تا بتوانند  روش‌هاي گسترش ICANN  را بعنوان بالاترين جايگاه ناوبري اينترنت در جهان گسترش دهند و اين اعضاء در حال تلاش هستند تا ICANN بتواند در قرن ۲۱ وظایف ناوبری خود را به نحو شايسته انجام دهد.

  • اعضای (MSI)سعی دارند مدل های جدیدی را برای مشارکت بین المللی ، سیاست گذاری اجماع محور و ساختار های سازمانی ارائه کنند تا بتواند کار های پیشرفته را پشتیبانی کنند.
  • فرآیند ها، ابزارها، سکو هایی (platforms) را طراحی نمایند که انجمن جهانی ICANN را قادر سازد در این نوع جدید از تصمیم سازی مشارکتی شرکت کنند.

برای پاسخ مناسب به سوالات موجود در این زمینه اعضایMSI از مفهومی به نام تولید ایده استفاده می‌کنند که بر اساس طوفان فکری عمومی جهانی استوار است و هدف آن این است که روشی را که ICANN می‌تواند در زمینه "نوآوری در ناوبری اینترنت " در سطح جهانی اتفاق می افتد را ارزیابی کند.

برای دین متن کامل مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://thegovlab.org/the-brainstorm-begins-initial-ideas-for-evolving-icann

]]>
2014/10/29
<![CDATA[ پنجمين نشست اروپا در خصوص اينترنت نسل بعدي (اينترنت اشیاء)]]> پنجمين نشست اروپا در خصوص اينترنت نسل بعدي (اينترنت اشیاء)

 پنجمين نشست اروپا در خصوص اينترنت نسل بعدي (اينترنت اشیاء)

]]>
پنجمين اجلاس اروپا در خصوص آينده اينترنت در تاريخ ۱۲ و ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ (۲۲ و۲۳ خرداد ۱۳۹۳) در لوكزامبورگ

برگزار خواهد شد.

اين اجلاس فرصت منحصر به فردي براي بحث و گفتگو در مورد وضعيت و روند تكنولوژي‌ها و برنامه‌هاي كاربردي اينترنت نسل بعدي (اينترنت اشياء) را فراهم مي‌نمايد.

براي ثبت نام در اين اجلاس بايد فرم ثبت‌نام را تكميل نماييد. همچنين هزينه ثبت‌نام در اين اجلاس تا انتهاي ماه آوريل (۱۰ ارديبهشت) ۱۸۰ يورو و از ماه مي (۱۱ ارديبهشت) به بعد ۲۲۰ يورو مي‌باشد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد اين اجلاس اينجا را كليك نماييد.

بهروز عباس‌زاده - محدثه ایروانی

]]>
2013/10/29
<![CDATA[ سمینار تحت وب]]> سمینار تحت وب

 سمینار تحت وب

]]>
GNSO قصد دارد سمینار تحت وبی (Webinar) با عنوان"Upcoming Review of the Generic Names Supporting Organization " در تاریخ ۷ May 2014 رأس ساعت ۱۳:۰۰-۱۴:۰۰ به وقت UTC برگزار نماید.

 

 

این سمینار در مورد ساختار انجمن GNSO، گروه‌های کاری آن، ذینفعان و حوزه‌های انتخاباتی، بحث و بررسی خواهد شد.

ضمناً زمان ثبت نام تا تاریخ ۶ May 2014 باز می‌باشد. سمینار تحت وب ضبط شده در دسترس، قرار خواهد گرفت.

جهت تبدیل زمان روی لینک زیرکلیک نمایید:

http://goo.gl/4hjOpb

منبع: http://www.icann.org/en/news/announcements/announcement-2-23apr14-en.htm

بهروز عباس‌زاده - ماهنوش دادخواه‌امیدی

]]>
2013/5/10